Pij na zdrowie!

  • by

Wysokie ciśnienie krwi jest niestety zjawiskiem tak powszechnym, że słyszał o nim każdy dorosły człowiek. To jeden z najbardziej typowych symptomów wskazujących, że kondycja zarówna serca jak i całego układu krążenia jest daleka od ideału.

Osoba, u której zdiagnozowano wysokie ciśnienie krwi, powinna mieć świadomość, że w stosunku do ludzi zdrowych, prawdopodobieństwo wylewu jest u niej siedem razy większe. Zagrożenie atakiem serca wyższe aż czterokrotnie. A  co do niebezpieczeństwa opuszczenia tego świata na skutek zastoinowej niewydolności serca, ta zwiększa się pięć razy.

Ciśnienie to siła, którą serce wywiera na krew. Jeśli ktoś ma wysokie, znaczy to, że serce pompuje mocniej niż pompować powinno. Kiedy krew jest zbyt uboga w tlen, by żywić komórki serca, część ich obumiera. Kiedy obumrze ich zbyt dużo, serce doznaje ataku.

Może on być nagły wskutek zatoru czy zakrzepu. Z innym scenariuszem mamy do czynienia, gdy tętnica wieńcowa kurczy się, utrudniając przepływ odpowiedniej ilości krwi. Przyczyną może być też mała, niestabilna płytka, która zmierzając ku sercu, zatyka tętnicę wieńcową albo blokuje skurcz. Każda z powyższych sytuacji jest efektem dostarczania do serca krwi zbyt ubogiej w tlen. Podobnie jest w niektórych incydentach dotyczących mózgu.

Jest wiele możliwości jeśli chodzi o zmiany w sposobie życia, których może dokonać osoba z wysokim ciśnieniem. Jednym z nich są regularne ćwiczenia fizyczne. Na pewno powinna dokonać zmian w diecie. Warto wzbogacić ją czosnkiem, cebulą i selerem. Wyeliminować kofeinę. Pozbyć się z codziennych posiłków nabiału, cukru, białej mąki i koniecznie zmniejszyć ilość spożywanego sodu. Arcyrozsądne będzie dodanie antyutleniaczy, witamin, niezbędnych kwasów tłuszczowych Omega-3, błonnika i minerałów (szczególnie wapnia, magnezu i selenu).

A jakie jest w tej sytuacji miejsce Noni?

Powodów, dla których jej stosowanie ma sens, jest przynajmniej kilka.

Na pewno już wiadomo, że zawarta w niej SKOPOLETYNA, rozszerza naczynia krwionośne, a to z kolei obniża ciśnienie krwi. Kolejnym ważnym argumentem przemawiającym za stosowaniem Noni jest fakt, że POBUDZA ona organizm DO PRODUKCJI TLENKU AZOTU, związku, który nie tylko ułatwia rozszerzanie naczyń, ale co ważne, ich uelastycznianie.

Kolejną przyczyną, dla której komitywa z Noni jest dużą wartością, jest KSERONINA. Ma ona wpływ na wspieranie zdrowej struktury komórek w układzie krążenia.

Tak więc …Pij na zdrowie! :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *