Chudnij zdrowo z Omega – 3

Jak wiadomo, celem każdej diety odchudzającej jest redukcja rezerw tłuszczowych prowadząca do zmniejszenia wagi. Uwieńczeniem wysiłku włożonego w całe przedsięwzięcie, ma być świetne samopoczucie i pewność siebie. Byłoby dobrze gdyby towarzyszyło temu zdrowie.  Z tym jednak  już  bywa różnie.

Atrakcyjność celu jest rzeczywiście niemała. I zdaje się, że właśnie to sprawia, iż osoby poważnie zdeterminowane nierzadko postępują bardzo nieodpowiedzialnie. Jałowa dieta, pośpiech w pozbywaniu się irytującego balastu a także brak wsparcia ze strony specjalisty (w zakresie odchudzania), sprawia, że drzwi organizmu, czasami niepostrzeżenie, otwierane są na oścież wielu niebezpieczeństwom. Diety, o których nie sposób powiedzieć, że są przemyślane, często stają się przyczyną poważnych chorób.

Zmniejszona zawartość tłuszczów w codziennym pożywieniu oznacza zwykle także zmniejszenie ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3. Osoby, które poddadzą swój organizm przynajmniej najbardziej podstawowej diagnostyce, zauważają pogorszenie wyników, w szczególności tych dotyczących zawartości tłuszczów we krwi. Przy obniżeniu „dobrego” cholesterolu, podwyższone bywają trójglicerydy. To oczywiście odbija się na kondycji fizycznej, psychicznej i ogólnym samopoczuciu.

Aby uniknąć tego typu sytuacji, warto włączyć do codziennego pożywienia ryby bądź ich olej czyli Omega-3. Odchudzanie z Omegą – 3 będzie bardziej bezpieczne, a efekt wyrzeczeń prawdziwie satysfakcjonujący.

3 myśli na “Chudnij zdrowo z Omega – 3”

  1. Dziękuję za informację. Nie wiedziałam ze kwasy Omega-3 są aż tak ważne. Zamierzam „polubić” się z nimi od teraz na zawsze :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *