O najczęstszych chorobach ukł. pokarmowego (nagranie wykładu)

Przez całe życie, w każdej sekundzie, gdy jesteśmy pochłonięci światem zewnętrznym, codziennymi obowiązkami, radościami, i tym, co nas martwi, wewnątrz organizmu przebiega niezliczona ilość najróżniejszych procesów. Mózg wykonuje niewyobrażalną ilość funkcji, serce tłoczące krew pracuje niczym ogromna pompa, organy i gruczoły produkują niezbędne substancje, a układ pokarmowy dostarczane mu pożywienie przetwarza na energię życiową, materiał do budowy komórek i tkanek, na to co niezbędne do życia składniki. W każdym momencie naszego istnienia ciało „wyczarowuje” biokatalizatory, od których zależą procesy życiowe.

Jak widać, organizm każdego z nas, to doskonała, genialnie funkcjonująca machina, zaprogramowana tak, by nam sprzyjać. Ale czy my robimy wszystko, by to działanie na naszą rzecz mu ułatwiać? A może wręcz odwrotnie, bardziej czy mniej świadomie postępujemy tak, by było mu ciągle „pod górkę”?

Aby dowiedzieć się jak go wspierać, zapraszam do wysłuchania wykładu o najczęstszych dolegliwościach układu pokarmowego i wzięcia sobie do serca tego, jak należy go wspierać.

Cz. 1

Cz. 2

Cz. 3

Cz. 4

2 myśli na “O najczęstszych chorobach ukł. pokarmowego (nagranie wykładu)”

 1. Pani Ewo,
  podziwiam i gratuluję. Pani Doroto dziękuje z całego serca za popularyzowanie i udostępnianie tak ważnej dla naszego zdrowia wiedzy. Chętnie korzystam z wykładów. Są wspaniałe, jeszcze raz dziękuję.

  1. Pani Agnieszko,
   Dziękujemy za wyrazy uznania. Cieszymy się, że coraz więcej osób docenia wagę wiedzy prozdrowotnej.
   Zdobywanie jej na własną rękę staje się koniecznością. Jeśli świadomość będzie wzrastała, z roku na rok powinniśmy być coraz zdrowsi. :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *