Woda alkaliczna w obniżaniu ciśnienia

Jeśli w organizmie pojawia się sytuacja problematyczna, zawsze najpierw warto sięgnąć do przyczyn. Jeżeli będziemy reagować jedynie na objawy, tak naprawdę nigdy nie pozbędziemy się kłopotu. W kontekście przyczyn a nie skutków, warto spojrzeć również na problemy z nadciśnieniem.

Jeden z japońskich pionierów stosowania wody zjonizowanej (alkalicznej) w oficjalnym lecznictwie, Kancho Kuninaka, opublikował wiele badań klinicznych potwierdzających wpływ tejże wody na obniżanie ciśnienia tętniczego krwi. Twierdzi on, że organizm wszystkich jego pacjentów cierpiących z powodu wysokiego ciśnienia, jest zakwaszony. Jedną z podstawowych powodów jest będący skutkiem zakwaszenia, brak tlenu. Można przekonać się o tym w bardzo prosty sposób. Jeśli przed pomiarem ciśnienia, chory głęboko pooddycha (dzięki czemu zaczerpnie tlenu a wydali dwutlenek węgla), krew stanie się bardziej alkaliczna. To spowoduje, że wynik pomiaru będzie niższy.

Jak działa woda alkaliczna w tym przypadku?

 – odkwasza organizm,

– doprowadza dodatkową porcję tlenu do krwi,

– rozrzedza gęstą krew, dzięki czemu łatwiej pracuje się sercu,

– alkaliczne jony wapnia rozpuszczają blaszki miażdżycowe, dzięki czemu przepływ krwi jest łatwiejszy,

– w odkwaszonym, dotlenionym organizmie, procesy metaboliczne nie powodują odkładania się w ściankach naczyń nadmiaru cholesterolu.

Zanim zacznie się stosować chemiczne środki obniżające wysokie ciśnienie, warto zapoznać się z ich ewentualnymi skutkami ubocznymi.

Z życzeniami, by ciśnienie (jeśli już) podnosiło się u Ciebie tylko nieznacznie i wyłącznie na widok osób drogich Twojemu, doskonale pracującemu sercu :)  Dorota A. Madejska

Więcej o działaniu wody zjonizowanej w nagraniu wykładu z poprzedniego tygodnia.

http://www.youtube.com/watch?v=C5GuEPo44y0&feature=plcp

 PS

O co chodzi z tym (pokazanym na zdjęciach) ORP ?  Jak ująć to najprościej?

ORP to skrót od: Potencjał Oksydacyjno-Redukcyjny

Utlenianie to korozja. W organizmie człowieka to proces prowadzący, poprzez osłabianie organizmu do chorób a w konsekwencji, do starzenia czyli „rdzewienia”. Jeśli wartość ORP płynu jest dodatnia, jest on utleniaczem (powoduje „rdzewienie”). Jeśli ORP jest ujemne – roztwór jest antyutleniaczem (to swego rodzaju „odrdzewiacz” dla komórek).

 

 

 

 

1 myśl na “Woda alkaliczna w obniżaniu ciśnienia”

  1. Zmierzyłem ORP skałki z okolic Rabki, która ma OPR powyżej +1000 (poza skalą przyrządu) Co to oznacza? Czy taka skałka miałaby jakiej zastosowanie, np. jako katalizator jakiś reakcji
    Bogdan

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *